Koncerter København

fr 24/11/2017 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #1
19.30 Dørene åbner
20.00 Moments After 9
20.30 Full Measure
21.00 Jonas F. Menke
21.30 Delirium
22.00 Harko
22.30 Gøgereden
23.00 Under The Bunker
23.30 Ganacha
Der er natklub efter koncerterne.



lø 09/12/2017 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #2
19.30 Dørene åbner
20.00 Anelogi
20.30 Hovedkvarteret
21.00 Stationary Movement
21.30 Tavse Poet
22.00 Cosmic Waves
22.30 Eridion
23.00 Ea Wim
23.30 Alt For Damerne
Der er natklub efter koncerterne.



fr 12/01/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #3
19.30 Dørene åbner
20.00 Giant
20.30 Where Seas Collide
21.00 RAIN
21.30 Drog$l
22.00 Hanging the Nihilist
22.30 Madios & Ung Sammy
23.00 Yung Kev
23.30 VBT
Der er natklub efter koncerterne.



lø 13/01/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #4
19.30 Dørene åbner
20.00 LaChris
20.30 LavaLampen
21.00 BES
21.30 AFFLICTED
22.00 AJ & KALI
22.30 Meat
23.00 Elvito
23.30 MC Grænseløs
Der er natklub efter koncerterne.



fr 19/01/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #5
19.30 Dørene åbner
20.00 Don Rob
20.30 God Gang
21.00 Anomali
21.30 Cauterizer
22.00 Nord
22.30 The Penetrators
23.00 Flækkers Valg
23.30 Signe Anna
Der er natklub efter koncerterne.



fr 26/01/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #6
19.30 Dørene åbner
20.00 O-Man
20.30 Mac-da-Mic
21.00 Dottír
21.30 Utobias
22.00 Hushup
22.30 Major Tom
23.00 FACE
23.30 GMD (SG)
Der er natklub efter koncerterne.



lø 27/01/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #7
19.30 Dørene åbner
20.00 Verge
20.30 Bad Fuel
21.00 Obitz
21.30 Everything is Terrible
22.00 Dawn Gazers
22.30 Spektaro
23.00 Rozenberg
Der er natklub efter koncerterne.



fr 02/02/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #8
19.30 Dørene åbner
20.30 Danni Sell
21.00 Sirius med Z
21.30 UhørT
22.00 Trey & Zay
22.30 Niller B & DJ White Static
23.00 8Pac
23.30 Marco Wulff
Der er natklub efter koncerterne.



lø 03/02/2018 20:00
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #9
20.00 Dørene åbner
20.30 Lasse Laurentius
21.00 Dangerous D.O.G.
21.30 Private Eye
22.00 Fillip J x Rune Senf
22.30 Krusli Gang
23.00 Aliium
Der er natklub efter koncerterne.



lø 24/02/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Indledende runde #10
19.30 Dørene åbner
20.30 Angelo
21.00 The Sanau Deer
21.30 Seriøz Muzik
22.00 Liuwina
22.30 Sultan Den Første
23.00 Bibo
23.30 Mulatov x Roli'Roli'
Der er natklub efter koncerterne.



to 05/04/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Semifinale #1
19.30 Dørene åbner
Line-up: TBA
Der er natklub efter koncerterne.



fr 06/04/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Semifinale #2
19.30 Dørene åbner
Line-up: TBA
Der er natklub efter koncerterne.



lø 07/04/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Semifinale #3
19.30 Dørene åbner
Line-up: TBA
Der er natklub efter koncerterne.



to 12/04/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Semifinale #4
19.30 Dørene åbner
Line-up: TBA
Der er natklub efter koncerterne.



fr 13/04/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Semifinale #5
19.30 Dørene åbner
Line-up: TBA
Der er natklub efter koncerterne.



lø 14/04/2018 19:30
København - Rust
Rustweb



Rust , Guldbergsgade 8


Hjalte gregersen2

Semifinale #6
19.30 Dørene åbner
Line-up: TBA
Der er natklub efter koncerterne.



fr 08/06/2018 18:00
København - Pumpehuset
Pumpenlogo white



Pumpehuset , Studiestræde 52


Pumpehuset

ØST-DK finale 1 + DK-finale
Program offentliggøres efter alle semifinaler er afholdt.



lø 09/06/2018 18:00
København - Pumpehuset
Pumpenlogo white



Pumpehuset , Studiestræde 52


Pumpehuset

ØST-DK finale 2 + DK-finale + NORDISK FINALE
Program offentliggøres efter alle semifinaler er afholdt.



TILMELDING